Холмгрен блести в дебюта на Лятната лига на Солт Лейк Сити

СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (АП) — Чет Холмгрен блесна в дебюта си в лятната лига, отбелязвайки 13 от своите 23 точки през първата четвърт, за да помогне на Оклахома Сити Тъндър да натрупа преднина от 20 точки по пътя към победата с 98-77 над Юта Джаз във вторник вечер.

Номерът Вторият избор в драфта също имаше седем борби, четири асистенции и една Лятна лига на Солт Лейк Сити – рекордни шест блока след 24 минути. Холмгрен, универсален 7-футов играч от Гонзага, който записа средно 14,1 точки и 9,9 борби и се класира четвърти в националния рейтинг с 3,7 блокади на мач, завърши 7 от 9 от пода и 5 от 5 на линията за наказателни удари.

Холмгрен отправи 4 от 5 удара през първата четвърт, включително три тройки. Той преседя първите шест минути на втората четвърт, преди да намери Джалън Уилямс за забивка, за да направи резултата 42-22. Холмгрен отправи шест поредни удара, след като пропусна първия си опит.

Джалън Уилямс, номерът 12 избора от Санта Клара, добави 17 точки, за да помогне на Оклахома Сити да развали дебюта на новия треньор на Юта Уил Харди. Джош Гиди завърши с 14 точки и 11 асистенции.

Оклахома Сити затвори третата четвърт със серия от 10-0 за преднина от 78-50.

HEAT 94, WARRIORS 70

Сръбският нападател Никола Йович вкара 25 точки и грабна девет борби в Ден 3 на California Classic в Сан Франциско.

Йович, номерът 27 общ избор, беше 5 от 7 от диапазон от 3 точки и стреля 9 от общо 16. Шест от борбите му бяха в офанзивен край, помагайки на Хийт да достигне 47-23 предимство. Йович е играл за Мега Баскет в сръбската лига, отбелязвайки средно 11,7 точки при 43% стрелба в тази лига през изминалия сезон.

„Щастлив съм, че победихме“, каза Йович, висок 6 фута 11. „Моето представяне, знаете, работих през целия си живот, за да играя тук (НБА) и се справих добре.“

Гуи Сантос, избран от Голдън Стейт с 55-и избор, имаше 12 точки и пет асистенции. Нападателят с резултат 6-8 от лигата Novo Basquete Brasil беше 3 за 3 от разстояние.

КИНГС 87, ЛЕЙКЪРС 75

Не. Четвъртият избор Кийгън Мъри вкара 16 от своите 24 точки през второто полувреме и Сакраменто завърши Калифорнийския класик непобеден, след като победи Лос Анджелис.

Мъри, водещият реализатор на Голямата десетка с 23,5 точки на мач, също имаше седем борби и три отнети топки. Той беше 9 от 16 от полето, включително 2 от 4 от диапазона за 3 точки.

Макс Кристи, гард на Мичиган Стейт, избран с 35-ия избор, имаше пет точки и осем борби за Лос Анджелис. Кристи, 6-футовият стрелец и защитник по крилото, който напусна Ийст Лансинг само след един сезон, беше 1 от 6 от полето.

GRIZZLIES 103, 76ERS 99

Джейк ЛаРавия, No. 19 избора от Уейк Форест, направиха четири от 15-те тройки на Мемфис и Гризлис спечелиха първия мач в Солт Лейк Сити.

Мемфис водеше с цели 17 точки. Гризлис направиха 7 от 9 тройки през първата четвърт и завършиха 15 от 30. Мемфис също имаше 29 асистенции при 37 отбелязани гола от игра.

Филаделфия имаше топката 101-99 15 секунди преди края, но Джейдън Спрингър я открадна от Кенеди Чандлър. Ziaire Williams направи две наказателни хвърляния с 0,1 секунди преди края, за да го запечата.

Не. 23 избран Дейвид Роди, 6-6, 255 паунда нападател от Колорадо Стейт, вкара четири точки за Мемфис. Роди беше играч на Маунтин Уест на годината след средно 19,2 точки, 7,5 борби, 2,9 асистенции през изминалия сезон.

Пол Рийд бе най-резултатен за Филаделфия с 20 точки и 15 борби.

Звездата на Мемфис Джа Морант седеше до корта.