Резюме: Suns shellack Mavs в третото състезание във Вегас

The Финикс Сънс (2-1) надмина Далас Маверикс (0-3) при победа със 105-78 в третия мач на Лятната лига на всеки отбор. Осем различни Слънца – никой от които не е останал в редовния сезон Иш Уейнрайт – имаха поне 9 точки тази вечер.

Първата половина

Тази игра започна много по-чисто офанзивно за Слънцата, след като Мавс загубиха Оливие Сар — който започна отново за първи път от мач 1 — за широко отворен удар от подаването на Уейнрайт. Сар получи още едно забиване при следващото притежание.

Кам Тейлър оказа положително въздействие в началото на този, както през по-голямата част от времето си във Вегас. Тейлър не е направил много с топката като Summer Sun, но той винаги прави правилната игра и е на правилните места, и той форсира обрат в този мач, който беше последван малко след това от друга силна игра в защита, този път от неговия съотборник, Луис Кинг, който имаше добър блок при шофиране.

Получихме ранна поява от Jo Lual-Acuil Jr., който получи само спот минути в първите два мача. Той също не отне много време, за да впечатли, със силно преобръщане към ръба за лоб финал, последвано от блок в другия край и удар и едно в следващия.

Темата за добрата защита продължи през първата четвърт; на Далас му отне повече от пет минути и половина, за да получи втората кошница за вечерта.

Завършвайки невероятния старт от 19-4 през първите 7:34 на мача, Ахмад Кейвър влезе от пейката, за да хвърли красив колеблив ход на защитник, преди да надвие за акробатичен завършек. До този момент и двамата центрове на Финикс – Сар (6) и Луал-Акуил мл. (5) — всеки от тях надминаваше Далас сам по себе си.

В отговор на пробив от Далас в края на четвъртината, Тайсън Картър удари тройка точно преди края на четвъртината, за да увеличи преднината отново до 26-13. Луал-Акуил младши поведе със 7 точки за 6 минути за Финикс, докато 5-те точки на Джъстин Горам изпревариха Далас.

Маккинли Райт IV започна втория по същия начин за Финикс с принудителен обрат при първото притежание на Далас и веднага след това изпълни игра за четири точки. Те щяха да живеят на линията в началото на фрейма със 7 опита в целия отбор през първите 1:58 на втория.

Сар беше голяма част от продължаващата доминация на Финикс през втората четвърт, като допринесе за доста от гореспоменатите опити за наказателни удари, внасяйки агресия в боядисаната зона. Той добави удар в стил Ришон Холмс. Сар беше първият двуцифрен гол в мача с 12 в първите си 8:26 на пода.

Сънс водеше с 22 точки преднина на почивката, като се повиши с 47-25.

Втора половина

Финикс продължи нощните тенденции на трудни, бързи стартове в третата четвърт, когато Уейнрайт получи малко раздаване със Сар, завършвайки в тази физическа кофа:

Suns продължиха да живеят в боя и да живеят на линията, като играта бързо излезе извън контрол, Phoenix поведе с 59-33 по средата на третия. Когато те наближиха границата от 30 точки, Кинг имаше може би най-доброто забиване за Summer Suns, плакат, който му спечели и техника:

Въпреки че достигнаха неуловимата преднина от 30 точки в точките в третата част, Слънцата водеха „само“ със 76-47 след три четвърти.

В края на мача китайският нападател Джан Жерлин, или „Кевин Джан“, както е известен в щатите, получи много рънове и игра силно и в двете посоки, като отбеляза общо 9 точки в своите 6:26.

Сънс печелят този със 105-78 по истински начин на Сънс; петима различни играчи завършиха с двуцифрени цифри и още трима имаха по 9. Имаха 24 асистенции при само 14 пропуснати топки, страхотна оценка за Лятната лига.

Три звезди на играта

Три звезди: Оливие Сар

Две звезди: Джо Луал-Акуил младши

Една звезда: Луис Кинг

Следва

2-1 Summer Suns затварят началната част от графика си за Лятната лига – с поне още един мач след това – в петък с съвет от 17:00 срещу 1-1 Сакраменто Кингс той НБА телевизия.

Кралете имат техен трети мач в сряда от 17 часа срещу 1-1 Оклахома Сити Тъндър той НБА телевизия.