Кингс победиха Лейкърс и завършиха непобедени в Калифорния Класик

Нападателят на Сакраменто Кингс Кийгън Мъри (13) е аплодиран от съотборници и фенове, след като потопи първата кошница за три точки — и първия си резултат за Кингс — в ранните моменти на първия период срещу Голдън Стейт Уориърс по време на предсезонния баскетбол на California Classic NBA мач събота, 2 юли 2022 г., в Chase Center в Сан Франциско.

xmascarenas@sacbee.com

Новобранецът в първия кръг на драфта Кийгън Мъри имаше още един голям мач, за да помогне на Кингс да завършат непобедени в California Classic с победа с 87-75 над Лос Анджелис Лейкърс във вторник в Chase Center в Сан Франциско.

Мъри завърши с 24 точки и седем борби за Кралете, които останаха непобедени за първи път в четиригодишната история на събитието. California Classic официално не коронясва шампион, но това беше де факто мачът за шампионата с Кингс и Лейкърс, които влязоха в състезанието с 2-0 записи.

„Определено имаше мотивация да постигнем 3-0“, каза Мъри. „Това е нещото, което искахме да направим, влизайки в това и го направихме.“

Джаред Роден вкара 13 точки за Кралете, които сега ще се отправят към Лас Вегас, за да защитят шампионската си титла в Лятната лига на НБА за 2021 г. Немиас Куета записа дабъл-дабъл, като завърши с 11 точки и 10 борби. Мат Коулман III и Кеон Елис добавиха по 10 точки. Франки Ферари записа седем точки, четири борби и шест асистенции.

Кралете записаха най-добрия си резултат в четиригодишната история на California Classic, който се проведе в Сакраменто през 2018, 2019 и 2021 г. Мъри поведе всички играчи по отбелязани точки (19,7 точки) и завърши втори по борби (8,0 точки за игра).

„Три мача и, независимо от резултата, мисля, че начинът, по който се състезавахме, беше забавен за гледане“, каза треньорът на Лятната лига на Кингс Жорди Фернандес. “… Много съм доволен от това, което момчетата направиха досега.”

Джаванте Маккой отбеляза 15 точки, за да поведе Лейкърс. Вито Браун и Парис Бас отбелязаха 13.

Кралете спечелиха първите си два мача със средно 17,5 точки, побеждавайки Голдън Стейт Уориърс с 86-68 и Маями Хийт с 81-64. Лейкърс спечелиха първите си два мача средно с 28,5 точки, побеждавайки Хийт със 100-66 и Уориърс със 100-77.

Списъкът на Лейкърс включваше Скоти Пипън-младши, синът на члена на Залата на славата Скоти Пипен, и Шарийф О’Нийл, син на члена на Залата на славата Шакил О’Нийл. Пипен беше задържан до пет точки при стрелба 2 от 10. О’Нийл отбеляза три точки за три минути.

Кралете водеха на Лейкърс с 24-22 в края на първата четвърт. Мъри записа шест точки и три борби в началния период. Queta се бореше да продължи, записвайки нула точки и нула борби за осем минути.

Лейкърс поведоха с 43-38 с малко повече от минута игра през втората четвърт. Кралете изравниха мача до почивката на полувремето след последователни кошове от Коулман, включително 3 точки зад параван от Куета.

Сакраменто най-накрая създаде известно разделение в средата на третата четвърт. Мъри вкара тройка, за да поведе Кралете с 58-48 при оставащи 4:22. Той отбеляза още един, за да увеличи преднината на 13 в последната минута.

Кралете имаха предимство от 65-54 в четвъртата четвърт. Лейкърс организираха голям серия, за да поведат със 70-69 след кош на Бас, но Кингс си върнаха преднината след скок на Мъри и дръпнаха в последните минути на мача.

„Без значение какво, усилията винаги са налице, добри или лоши“, каза Мъри. „Ако един отбор тръгне да работи, усилията все още ще бъдат там за нас. Всеки път, когато влезем, имам чувството, че ще спечелим мача.”

Джейсън Андерсън е награждаван спортен журналист за The Sacramento Bee. Той започва своята журналистическа кариера в The Bee преди повече от 20 години и се завръща, за да отразява Сакраменто Кингс през септември 2018 г.